Przekaż 1 procent podatku fundacji z Miasteczka Śląskiego

Fundacji na rzecz Dzieci “Miasteczko Śląskie” została założona w 1992 roku, by ratować zdrowie  dzieci narażonych na zachorowanie na ołowicę w rejonie Miasteczka Śląskiego. Dziś  organizacja pomaga mieszkańcom wielu miast i gmin województwa śląskiego. Można ją wspomóc, przekazując 1 proc. podatku.

Inicjatorem powołania fundacji był Mieczysław Dumieński, który do dzisiaj jest jej prezesem zarządu i autorem większości realizowanych programów pomocowych.

– Działamy na polu zdrowia środowiskowego dzieci. Nasze działania są znane nie tylko w kraju ale i za granicą. Obecnie wchodzimy już w 26. rok naszej pracy. Ostatnio, 19 marca, nasze dokonania były prezentowane na Jubileuszowej 50. Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego. W skali powiatu tarnogórskiego na pewno jesteśmy największym podmiotem pomocowym dla dzieci. Wartość rocznej pomocy to 1,3-1,4 mln zł – mówi prezes Dumieński.

Co zrobić aby przekazać 1 proc. podatku na potrzeby Fundacji na rzecz Dzieci “Miasteczko Śląskie” ?

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, podając numer KRS Fundacji na rzecz Dzieci “Miasteczko Śląskie” – 0000039720.

 

Źródło: www.powiat.tarnogorski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.