1000 twarzy i więcej

Tytuł Polish Beauty Vlogger 2017, podróż do Los Angeles i 10 tys. zł – Karolina Zientek z Radzionkowa wygrała w tym roku konkurs Face Awards Polska dla pasjonatów makijażu i charakteryzacji. Doceniono jej fantazję, wszechstronne umiejętności i ciężką pracę.

Kanał wizażystki na portalu YouTube ma 100 tys. subskrybcji. Można tu znaleźć praktyczne porady kosmetyczne, recenzje kosmetyków, relacje, porady DIY (zrób to sam – przypis red.), ale też fantazyjne makijaże i charakteryzacje pokazane krok po kroku, np. w nagrodzonym niedawno filmie “Underwater creatures”. Stworzenie wyglądu podwodnej istoty było jednym z zadań uczestników wspomnianego konkursu. Karolina Zientek poświęciła 40 godzin na przygotowanie stylizacji, 4,5 godziny zajęła jej charakteryzacja. Kręcenie kilku scen wymagało godzin spędzonych w zimnej wodzie. Jak opisuje, stylizację wykonała z połyskującego, transparentnego materiału, ozdobiła perłami i muszlami. Zależało jej na stworzeniu mokrego i przezroczystego efektu, inspirowała się meduzą. Efekt wygląda jak z hollywoodzkiej, wysokobudżetowej produkcji.

–  W Polsce była to dopiero druga edycja Face Awards. W pierwszej doszłam do finału, ale nie udało mi się wygrać. Spróbowałam kolejny raz. Konkurs składa się z kilku etapów: uczestnicy muszą zmierzyć się z kolejnymi tematami, wymyślając stylizację i makijaż. Na koniec zostaje pięciu finalistów. W tym roku zadano nam temat: życie. Przyznaję, że był wyzwaniem, ale moja interpretacja najbardziej spodobała się jury. Zdobyłam tytuł oraz możliwość wyjazdu na finał amerykańskiej edycji konkursu – opowiada. Jury brało pod uwagę takie kryteria jak kreatywne wykorzystanie produktów i narzędzi do makijażu, poziom wiedzy, unikalność, wychodzenie poza ramy.

“Underwater creatures “- film pokazujący krok po kroku wykonanie charakteryzacji doceniono w październiku na festiwalu Grand Video Awards

To nie pierwsze wyróżnienie w jej karierze. W makijażu sięgnęła już po wicemistrzostwo świata i trzy lata temu – Polski. Ciepło wspomina wygraną w konkursie Potęga Koloru Dior w 2011 roku. – Wtedy po raz pierwszy pojechałam do Warszawy, do wielkiego miasta, gdzie zostałam doceniona przez światowej sławy wizażystów. Od tamtego momentu mocno uwierzyłam w siebie i swoje marzenia. Aktualnie prowadzę sporo szkoleń i uczę w wielu szkołach wizażu w całej Polsce. Cieszy mnie dzielenie się doświadczeniem i to właśnie z tym wiąże swoje plany – podkreśla.

Karolina Zientek twierdzi, że wizażysta to zawód artystyczny, który wymaga ciągłej kreatywności. Początki nie są łatwe i dużo czasu wymaga zbudowanie bazy zadowolonych klientek, a dopiero wtedy pasja staje się pracą i źródłem utrzymania. Osobom, które chciałyby zająć się wizażem radzi unikać rutyny i pamiętać o pokorze. Sama doświadczenie zdobywała metodą prób i błędów. – Warto też próbować łamać wcześniej ustalone reguły, ponieważ wtedy wychodzą najciekawsze efekty, które staną się naszym znakiem rozpoznawczym, a być może nawet wytyczą nowe trendy – mówi.

Alicja Jurasz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.