Trwa głosowanie na powiat i szpital

Program “Świadomy pacjent” zakwalifikowano się do II etapu konkursu “Zdrowy samorząd”. Realizuje go powiat tarnogórski i Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

“Świadomy pacjent” to program edukacji zdrowotnej skierowany do pacjentów szpitala i mieszkańców powiatu. Miał on na celu rozwijanie wiedzy na temat własnego zdrowia, a także nawyków, które pomagają o nie dbać.

W ramach programu m.in. rozdawano ulotki informacyjne, książeczki i kredki dla dzieci, uruchomiono kampanię promocyjną na stronie internetowej szpitala i starostwa, zorganizowano wiele wykładów poświęconych pierwszej pomocy u dzieci, cukrzycy, astmie czy profilaktyce udarów mózgu.

Dla kogo nagrody?

W konkursie będą nagradzane jednostki samorządu terytorialnego, które skutecznie realizują zadania związane z promocją, edukacją i profilaktyką zdrowotną. Laureaci zostaną wyłonieni przez Radę Konsultacyjną konkursu. Jeden z projektów otrzyma nagrodę czytelników rynekzdrowia.pl i portalsamorzadowy.pl.

Głosowanie trwa do 1 marca do godz. 12 na www.portalsamorzadowy.pl (zakładka zdrowy samorząd). Można głosować zarówno za jak i przeciw inicjatywom samorządów.

Link do projektu powiatu tarnogórskiego: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/powiat-tarnogorski,1653/?fbclid=IwAR3kcLAfEDcziGj3FEhDUU6CZsgOs2y-y5UQH3fdo_Rnw9-g-gbwdASyeqY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.